مشاوره و بازدید رایگان 09122054471-02144058941

گروه مهندسین مشاور و بازسازی کلبه با استفاده از مهندسان ورزیده و  اکیپهای کاری حرفه ای در زمینه تعمیرات و  بازسازی ساختمان شامل  تاسیسات و لوله کشی ساختمان،سیم کشی ساختمان،سقف کاذب،نقاشی،سرامیک کاری،کاشی کاری،سنگ کاری،کابینت،کاغذ دیواری،پارکت و لمینت،آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت در اجرا و مصالح مرغوب است.

همچنین گروه مهندسین کلبه آماده مشاوره و بازدید رایگان در تمام سطح شهر تهران است.خدمات این شرکت هم به صورت طراحی داخلی  و بازسازی کلی و هم به صورت جداگانه  در زمینه لوله کشی ساختمان و کارهای برقی و بنایی است.

با تماس با  گروه کلبه،اجرایی با کیفیت بالا را تجربه خواهید کرد و خیالتان تا سالها از تعمیرات انجام شده راحت خواهد بود.

برای دیدن نمونه کارهای بازسازی،روی بازسازی ساختمان کلیک کنید.

در ادامه چند عکس از نمونه کارهای گروه مهندسین کلبه را می توانید ببینید.

تعمیرات ساختمان

لوله کشی ساختمان

برخی کارهای چوبی و کابینت آشپزخانه

برق کشی ساختمان

 

برق کشی

نمونه کار ویلاسازی

 

تاسیسات

 

نمونه کار موتورخانه

لوله کشی ساختمان

دلایل نیاز به تعمیرات برقی و مکانیکی:

پس از گذشت چندین سال از عمر ساختمانها معمولا پوسیدگی هایی در لوله ها اتفاق می افتد که مالک ساختمان مجبور به تعویض لوله کشی ها می شود.اما گاهی برای بازسازی ساختمان برخی می خواهند تغییراتی در ظاهر خانه ایجاد کنند که به دلیل تغییرات در سقفهای کاذب و برای زیبایی و استفاده از نور مخفی این تغییرات را انجام می دهند.

در گذشته استفاده از لوله های فلزی متداول بود.اما متاسفانه به دلیل عدم عایق مناسب لوله های فلزی معمولا بعد از 5 تا 10 سال پوسیدگی ها موجب نشت آب و خرابیهایی در آپارتمان می شد.از طرفی عمر مفید لوله های فلزی طولانی نبود.بعد از گذشت چندین سال لوله های پلاستیکی جایگزین شدند.این لوله ها که به لوله سبز معروف شدند تحولی در زمینه لوله کشی ساختمان ،ایجاد کردند.اما لوله های پلاستیکی معایبی داشتند.از جمله این معایب می توان به فرسودگی آنها در هنگام استفاده در تآب گرم شوفاژها که دما زیاد است اشاره کرد.

پس از گذشت چندین سال از به بازار آمدن لوله های پلاستیکی اولیه،لوله های پلاستیکی 5 لایه وارد صنعت ساختمان شدند.این لوله های 5 لایه در صورتی که به صورت صحیح اجرا شوند عمری بین 50 تا 100 سال دارند.اما قیمت این لوله ها نسبتا بالاتر است.همچنین اتصالات مورد استفاده برای تعمیرات ساختمان ،قیمت بسیار بالاتری نسبت به اتصالات لوله های پلاستیکی معمولی دارند.

در لوله های 5 لایه اتلاف گرما به میزان کمی اتفاق می افتد.از طرفی انتقال حرارتی بسیار بالا و با کیفیت مطلوب صورت می گیرد.یکی از موارد برتری این لوله ها نسبت به لوله های پلاستیکی عدم نفوذ اکسیژن هوا از بیرون لوله به داخل لوله است.همچنین سطح پلیمری آن باعث می شود واکنش با مواد شیمیایی اتفاق نیفتد.

با توجه به هزینه های بالای تخریب و نوسازی،امروزه بازسازی آپارتمان در ایران جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.در بیشتر کشورها استفاده از دیوارهای پیش ساخته که درآنها چای لوله های برق و تاسیسات از قبل پیش بینی و تعبیه شده است رواج دارد که هم سرعت کار را بالا می برد و هم در حین سایر تعمیرات ساختمان ،احتمال آسیب دیدگی کاهش می یابد و تغییرات پس از گذشت چند سال و نیاز به تعمیر ساده ت خواهد بود.اما متاسفانه در ایران همچنان استفاده از سیستم سنتی دیوار چینی با آچر متداول است و پس از دیوارچینی و اجرای گچ و خاک تازه بخشی از دیوارها تخریب می شود و جای لولهای برق و تاسیسات را ایجاد می کنند.

به همین دلیل نکته ای که در اجری برق ساختمان  و استفاده از لوله های تاسیسات مهم است این است که سعی شود از سقف کاذب استفاده شود و لوله های برق و تاسیسات را از آنها عبور دهند تا زمانی که به تعمیرات نیاز می شود بتوان به سادگی به آنها دسترسی داشت.

پیش از این استفاده از سقفهای کاذب با رابیتس و میلگرد در ایران بسیار متداول بود.اما این روش هم زمان بر است و هم در صورتی که تاسیسات مشکلی داشته باشد نیاز به کندن کل سقف کاذب است تا به لوله های برق و تاسیسات دسترسی پیدا شود.

اما چند سال است استفادده از سیتم سقف کاذب گچی که نوع معروف آن کناف Knauf است بسیار رایج شده است.حتی امروزه بسیاری از دیوارها نیز از نوع گچی است.این روش سرعت بالایی دارد و نیاز به گچ کاری نیز ندارد.در این روش به دلیل استفاده از تایلها امکان دسترسی به لوله ها و سیم کشی ساختمان نیز افزایش می یابد.

همچنین استفاده از لوله های برق با کیفیت در بالا بردن عمرمفید تاسیاست برقی ساختمان بسیار موثر است.از طرفی اجرای صحیح و عدم آسیب زدن به لوله ها در زمان ساخت بسیار موثر است.

در زمینه تاسیسات برقی باید داخل هر واحد کنتور جداگانه داخلی استفاده شود که متشکل از چند فیوز باشد تا استفاده از آن به ویژه هنگام تعمیرات آسان باشد.

برای استفاده بهینه از انرژی در هنگام لوله کشی باید عایق بندی مناسب انجام شود.همچنین در زمانی که موتورخانه کار می شود عایقکاری مورد نیاز انجام شود تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.به ویژه در عایق کردن لوله های موتورخانه که به سمت بیرون ساختمان می رود باید دقت کافی به خرج داد.البته استفاده از پکیج در آپارتمانها بسیار مناسب است.به دلیل اینکه در زمان خرابی موتورخانه تمامی واحدها با موضوع درگیر می شوند.اما زمانی که هر واحد پکیج جداگانه دارد در صورت بروز مشکل فقط همان واحد مشکل پیدا می کند و سایر واحدها دردسری ندارند.

استفاده از لامپهای کم مصرف نیز در ساختمانهای امروزی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.و توصیه می شود با استفاده از این لامپها هم در زمان تابستان گرمای کمتری تولید شود تا حرارت آن اذیت کننده نباشد و هم از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

در هنگام ساخت و ساز و یا بازسازی علاوه بر استفاده از مواد و مصالح مرغوب استفاده از نیروی متخصص در زمینه برق و تاسیسات نقش مهمی در افزایش کارایی سیستم برق و مکانیکی دارد که تا چند سال خیال مالکین را از عملکرد مناسب تاسیساتشان راحت می کند.

گروه مندسین مشاور  کلبه با استفاده از کادری مجرب در تمامی سطوح مهندسین و اکیپهای کاری خبره و باتجربه آماده ارائه خدمات در تمام نقاط تهران با بازدید و مشاوره رایگان برای سیم کشی ساختمان است.

 

 

بازگشت به بالا
Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu